logotyp
Login

9.A 2015/2016

Týden zdraví

Týden zdraví

Týden od 22.9 do 26.9 se na naší škole nesl v duchu zdravého života. Pro osmý ročník bylo vybráno téma závislosti. Každý den jsme se tedy ve vyučovacích předmětech zabývali drogami, alkoholem, kouřením a jinými závislostmi. Vše vyvrcholilo v pátek, kdy jsme dvě hodiny strávili s 3. A a další dvě hodiny věnovali shrnutí celého týdne. Pro 3. A jsme si v rámci týdne zdraví připravili zkoušku smyslů. Rozdělili jsme se do skupinek a vytvořili jednotlivá stanoviště, na kterých si spolužáčci vyzkoušeli, zda jim fungují všechny smysly. Vzniklo tak 5 stanovišť. Na stanovišti ZRAK si děti vyzkoušeli, jak dobře vidí na dálku a seznámili se s různými očními klamy. CHUŤ jim přinesla poznávání různých druhů ovoce a zeleniny se zavázanýma očima. SLUCH vyzkoušel tichou poštou, jak dobře slyší, Hmat procvičil jejich orientaci v prostoru poslepu a ČICH prokázal, že poznají různé vůně.

Na každém stanovišti si navíc děti spolu s námi zaběhali a zacvičili. Spolupráce se třeťáky se nám moc líbila. Dalo by se říct, že to bylo to nejlepší zakončení celého týdne zdraví, které jsme si mohli představit. S malými spolužáky jsme si také ve dvojicích popovídali o tom, jak zdravě žijí, zda sportují, dodržují pitný režim a také jsme nakousli naše téma týdne – drogy. Myslím, že se z nás stali prima kamarádi a už se moc těšíme, až je zase při nějaké příležitosti potkáme.

Závěrečné dvě hodiny týdne zdraví jsme strávili ve třídě při celkovém shrnutí toho, co jsme se dozvěděli. Nakonec jsme se ještě zamysleli nad našimi malými závislostmi a vytvořili fotodokumentaci. Díky ní se můžete o našich závislostech dozvědět i vy.

                                                                                                                                                        Žáci 8. A

DŮLEŽITÉ

Školní program

obrázek

Škola Online

obrázek

Reservando

obrázek

Školní časopis

(function(id, uid){ var js = document.createElement('script'); js.id = id; js.className = uid; js.src = 'https://www.schoolpressclub.com/plugin/spc-plugin.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }('spcplugin','UID134870373'));

Virtuální prohlídka

obrázek
Prohlédněte si naši školu

Úřední deska

obrázek

Finančně gramotná škola

obrázek
 http://www.geukaplice.cz/
Rychlý kontakt
Základní škola Kaplice,
Fantova 446
Gen. Fanty 446
382 41 Kaplice
Telefon: 380 312 511
Mobil: 777 490 297
Školní jídelna: 380 312 179
Školní družina: 702 639 906
Email: fantovka@fantovka.cz
ID datové schránky: 32tmnd7
Základní škola Fantova, Kaplice

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy